Genealogie familie Verbij uit Reeuwijk

Ook vermeld als Verbeij, Voorbij

Laatst bijgewerkt op 3 februari 2009.

Zie ook de volledige Verbij Genealogie van Aad van Nieuwenburg : http://members.lycos.nl/AadvanNieuwenburg/Genealogie/verbij.htm

I. Claes Willemsz Verbij.
Huwt Maria.
Kinderen bekend:

  1. Idigie Claesse Verbij. Huwt v��r 1681 Cornelis Jacobse Randenburg. Kinderen bekend: Nicolaus Cornelisse Randenburg (geb. Bloemendaal, Reeuwijk 13.1.1681; huwt Jacomijntje Baes).
  2. Abram Claesse Verbij. Zie II.
  3. Reijmpje Verbeij huwt Reeuwijk 19.6.1682 Claes Cornelisse Houck / Hoeck, landbouwer op Reijerscoop.

II. Abram Claesse Verbij / Verbeij, geb. ca. 1655; overleden Reeuwijk 10.7.1721; wonen te Reeuwijk (Middelburch) en in 1687 aan de Goudkade. Overleden Reeuwijk 10.7.1721.
Huwt Reeuwijk 16.3.1683 Lijsbeth Dircks van Vliet, geb. ca. 1655; overleden Reeuwijk 8.12.1727.
Kinderen bekend:

  1. Nicolaus Verbij, ged. Reeuwijk 29.12.1683; getuigen: Cornelis Jacobnse Randenburch en Idigie Claesse Verbij. Zie III-A.
  2. Theodorus Verbij, ged. Reeuwijk 29.7.1685; getuigen: Willem Gijssen en Nelletie Jacobs. Zie III-B.
  3. Cornelius Verbij, ged. Reeuwijk 11.4.1687; getuigen: Jan Michielsen van Leeuwen en Merrichie Cornelisse Janmaat.
  4. Maria Verbij, ged. Reeuwijk 15.9.1688. Overleden 14.1.1749.
  5. Joanna Verbij, ged. Reeuwijk 1.3.1690; getuigen: Lambregt Lambrechtsen en Adriaantje Gijsen.
  6. Wilhelmus Abramse Verbij, ged. Reeuwijk (Raemburch) 15.2.1692; getuigen: Lambregt Lambrechtse en Marrichie van Vliet. Zie III-C.

III-A. Claes Abramse Verbij, ged. Reeuwijk 29.12.1683, zoon van Abram Claesse Verbij en Lijsbeth Dircks van Vliet; overleden Reeuwijk 24.10.1734.
Huwt Reeuwijk 20.1.1710 Cornelia Gijsberts Vijfhove, geb. Reeuwijk 1685; overleden Waddinxveen 25.2.1761.
Kinderen bekend:

  1. Gijsbertus Verbij, ged. Reeuwijk 18.12.1710. Zie IV-A.
  2. Maria Verbij, ged. Waddinxveen 3.7.1717. Huwt Gouda 11.1.1739 Arije Pietersz Baars, geb. Willens 1719, zn v Pieter Baars en Neeltje Aris Saal.
  3. Adrianus Verbij, geb. Waddinxveen 5.5.1720. Zie IV-B.
  4. Machtildis Verbij, ged. Waddinxveen 10.6.1722.
  5. Abraham Claesse Verbij, geb. Reeuwijk 1.7.1726; ged. Waddinxveen 1.7.1726. Zie IV-C.

III-B. Theodorus 'Dirk' Abramse Verbij, ged. Reeuwijk 29.7.1685, zoon van Abram Claesse Verbij en Lijsbeth Dircks van Vliet.
Huwt Randenburg, Reeuwijk 7.1.1711 Niesje Albertse van den Burg
Kinderen bekend:

  1. Albertus Berbij, ged. Reeuwijk 1.11.1711.
  2. Abraham Verbij, ged. Reeuwijk 29.6.1714.
  3. Petrus Verbij, ged. Reeuwijk 12.8.1715.
  4. Elisabeth Verbij, ged. Reeuwijk 6.12.1716
  5. Hubertus Verbij, ged. Reeuwijk 23.12.1718
  6. Hubertus Verbij, ged. Reeuwijk 23.12.1719
  7. Wilhelmus Verbij, ged. Reeuwijk 29.8.1720.

III-C. Willem Abramse Verbij, ged. Reeuwijk 15.2.1692, zoon van Abram Claesse Verbij en Lijsbeth Dircks van Vliet. Wonen in Reeuwijk.
Huwt Reeuwijk 11.1.1718 Neeltie Meesen Biesenaar
Kinderen:

  1. Bartholomeus Verbij, ged. Reeuwijk 2.4.1719. Zie IV-D.
  2. Abram Verbij, ged. Reeuwijk 14.4.1720.
  3. Maria Verbij, ged. Reeuwijk 30.11.1722.
  4. Maria Verbij, ged. Reeuwijk 2.7.1724.
  5. Theodorus Verbij, ged. Reeuwijk 26.7.1725.
  6. Theodorus Verbij, ged. Reeuwijk 13.12.1726.
  7. Adriana Verbij, ged. Reeuwijk 9.12.1727.
  8. Theodorus Verbij, ged. Reeuwijk 25.1.1729.
  9. Theodorus Verbij, ged. Reeuwijk 2.3.1730.
  10. Elisabetha Verbij, ged. Reeuwijk 18.9.1731.
  11. Cornelia Verbij, ged. Reeuwijk 2.12.1732.
  12. Nicolaus Verbij, ged. Reeuwijk 24.10.1734.

IV-A. Gijsbertus Verbij, geb. Reeuwijk 18.12.1710, zn v Claas Abrams Verbij en Cornelia Gijsberts Vijfhoven.
Huwt (1) Bloemendaal 17.11.1747 Maria Leenderts van Hoorn
Huwt (2) Bloemendaal 10.10.1779 Willemijntje Hendriks Bosman

IV-B. Adrianus Verbij, geb. Waddinxveen 5.5.1720, zoon van Claas Abrahamsz Verbij en Cornelia Gijsberts Vijfhoven.
Huwt Bloemendaal (ZH) 3.10.1745 Maria Tielemans Tromp, geb. ca. 1720.
Kinderen: zie [http://home.kabelfoon.nl/~avniewb/html/start.htm]

IV-C. Abraham Claesse Verbij, geb. Reeuwijk 1.7.1726, zoon van Claes Abrahamse Verbij en Cornelia Gijberts Vijhove; overleden Gouda 27.10.1815. (Zie [http://home.planet.nl/~luyte026])
Huwt Stein 6.11.1766 Marigje Jacobs Vermeulen, geb. Reeuwijk 23.8.1744; overleden Bloemendaal (ZH) 18.1.1809.
Kinderen bekend:

  1. Maria Abramse Verbij, geb. Gouda 11.4.1770; overleden Hazerswoude 26.12.1849. Huwt Waddinxveen 26.4.1795 Nicolaas Kapiteijn, geb. Haastrecht 8.11.1765; overleden Hazerswoude 16.8.1811, zoon van Johannes Pieters Capiteijn en Catharina Pieterse van Veen. Kinderen.

IV-D. Bartholomeus 'Mees' Willemse Verbij, ged. Reeuwijk 2.4.1719, zn v Willem Abramse Verbij en Neeltie Meesen Biesenaar.
Huwt Waddinxveen 26.11.1752 Wilhelmina 'Willempje' Cornelisse Versloot, jd uit Reeuwijk.
Kinderen:

  1. Maria Verbij, ged. Waddinxveen 17.10.1753.
  2. Cornelis Verbij, ged. Waddinxveen 31.12.1755.
  3. Wilhelmus Verbij, ged. Waddinxveen 23.2.1757.Zie V-A.
  4. Johanna Verbij, ged. Waddinxveen 26.7.1758.
  5. Josephus Verbij, ged. Waddinxveen 9.1.1761.
  6. Cornelia Verbij, ged. Waddinxveen 1.7.1762.
  7. Ferdinandus 'Nanne' Meese Verbij, ged. Waddinxveen 23.1.1764; getuigen: Jan Corneliss Versloot en Hilletie Corn. Versloot.. Zie V-B.
  8. Adrianus Verbij, ged. Waddinxveen 19.6.1768. Zie V-C.
  9. Johannes Verbij, ged. Waddinxveen 5.4.1771.
  10. Nicolaus Verbij, ged. Waddinxveen 14.3.1774.

V-A. Willem Meese Verbij, ged. Waddinxveen 23.2.1757, zoon van Mees Willemse Verbij en Willempje Cornelisse Versloot.
Huwt RK Waddinxveen 5.8.1781 Gerritje Willemse Janmaat.
Kinderen:

  1. Bartholomeus Verbij, ged. RK Waddinxveen 11.11.1781. Jong overleden.
  2. Antje Verbij, ged. RK Waddinxveen 14.6.1783.
  3. Cornelis Verbij, ged. RK Waddinxveen 23.8.1784.
  4. Willemijntje Verbij, ged. RK Waddinxveen 15.8.1785.
  5. Willem Verbij, ged. RK Waddinxveen 12.8.1786.
  6. Geertruy Verbij, ged. RK Waddinxveen 23.9.1787.
  7. Arie Verbij, ged. RK Waddinxveen 24.10.1789.

V-B. Nanne Meesse Verbij, ged. Waddinxveen 23.1.1764, zoon van Bartholomeus Willemse Verbij en Willempje Cornelisse Versloot.
Huwt RK Waddinxveen 14.4.1790 Henrica van Dooren / Doornen, ged. Waddinxveen 25.10.1760, dr v Theunis (Antony) van Doorne(n) en Maria van Dijk. Trouwgetuigen: Jan van Doornen en Antonetta Christina Foekens.
Kinderen:

  1. Bartholomeus Verbij, ged. Waddinxveen 20.3.1790.
  2. Antonius Verbij, tweeling, ged. Waddinxveen 17.1.1792; overleden.
  3. Maria Verbij, tweeling, ged. Waddinxveen 17.1.1792. Huwt Waddinxveen 18.2.1814 Wessel Jansz Bunnik (Buning), bouwmansknecht te Waddinxveen, zn v Jan Wessel Buning (Bunnik) en Neeltje Cornelisse Nederhof.
  4. Willemijntje Verbij, ged. Waddinxveen 27.5.1794.

V-C. Adrianus Verbij, ged. Waddinxveen 19.6.1768, zoon van Mees Willems Verbij en Willempje Cornelisse Versloot
Huwt Maria Janmaat
Kinderen bekend:

  1. Anna Verbij, geb. Waddinxveen 1809. Huwt Alphen (ZH) 14.10.1836 Johannes Vasse, 24 jaar, geb. Katwijk, zn v Cornelis Vasse en Johanna Maarschalk.

Homepage    Voor aanvullingen of correcties: e-mail Frans van Agthoven